A darab középpontjában az emberi érzelmek és gyarlóságok szellemes bemutatás áll, Pulcinella, a bájosan ravasz, olykor komikus antihős karakterén keresztül. Az előadás bár szórakoztató, mégis mély mondanivalót hordoz az emberi kapcsolatok természetéről, különösen a szerelmi viszonyok bonyolultságáról. A nápolyi nők cseleivel, mozgásával és csáberejével szemben áll a címszereplő karaktere, amely egyetemes igazságokat hordoz a szeretet, a hűség és az identitás kérdéseiben.
Pulcinella szerencsés, mert minden lány szereti, de ezt nem nézi jó szemmel sem a barátnője, sem a lányok féltékeny vőlegényei, akik elhatározzák, hogy megleckéztetik, viszont ő a barátja segítségével túljár az eszükön. Egy álruhás trükköt eszel ki, így a történet szerencsés véget ér, helyére kerül minden és mindenki megtalálja párját, vagyis sikeres a “mese”.
A műfaj – commedia dell arte – szépsége abban rejlik, hogy a legbonyolultabb dolgokról a legegyszerűbb eszközök segítségével beszél, akár egy jófajta hagymáról, tucatnyi réteget hánthatunk le, mire eljutunk a lényegig.
Pulcinella a Sztravinszkij-librettó szerint szerencsés a szerelemben, féltékeny kedvese előtt színlel halált, majd új életre kel, hogy aztán, két másik szerelmespár kíséretében boldog frigyre lépjen. A darab lehetőséget kínál arra, hogy a nézők egy különleges műfajjal ismerkedjenek meg, és elmélyüljenek a mozgás és érzelmek kifejezésének összetett világában.
Táncolják: Feledi Project művészei
Díszlet-látvány-jelmez: Bati Nikolett
Vetítés: Fekete Mátyás, Feledi János
Fénytervező: Hepkó Miklós
Zene: montázs
Rendezés-koreográfia: Feledi János, Harangozó Gyula-díjas