O Fortuna. Carl Orff leghíresebb művének elsöprő erejű kezdőmotívumait mindenki ismeri. Azt azonban már kevesen tudják, hogy a Carmina Burana nem oratorikus mű, hanem kimondottan színpadra szánt alkotás. Ez a darab latin nyelvű alcíméből is világosan kiderül: „világi dalok szólóénekesekre és kórusra, hangszerkísérettel és mágikus képekkel”.
Bogányi Tibor számos alkalommal dirigálta már a művet, és lassanként egy szcenizált előadás víziója született meg benne. A három szólista, a Magyar Nemzeti Balett három művésze és a monumentális, közel 100 fős énekkar köré lélegzetelállító látványt álmodtak az alkotók az Erkel színpadára: hat projektoron és LED-falakon elevenednek majd meg a 3D-s „mágikus képek”. Az előadást hagyományosan egyfajta középkori „ráhangolódás” vezeti be, 2025-től Orff műve előtt saját munkája, a Carmina Burana testvéreként később komponált Catulli Carmina szólal meg, Catullus versekre. E rövidebb, de szertelenebb darab részleteit a Magyar Állami Operaház Énekkarának és Zenekarának szólistái keltik életre.
Felhívjuk kedves nézőink figyelmét, hogy előadásunkban olykor erős fényhatásokat alkalmazunk, mely az arra érzékenyek számára zavaró lehet.
A produkció a Schott Music GmbH & Co. engedélyével jött létre.
ALKOTÓKKoncepció: Zászkaliczky Ágnes, Könnyű Attila, Bogányi Tibor
Művészeti vezető: Zászkaliczky Ágnes, Bogányi Tibor
Karmester, rendező: Bogányi Tibor
3D vizuális látványvetítés: Freelusion
Koreográfus, vizuális látványtervező: Papp Tímea
Vezető grafikus: Herczeg Ádám
Jelmeztervező: Szelei Mónika
Karigazgató: Csiki Gábor
A gyermekkar vezetője: Hajzer Nikolett
Magyar nyelvű feliratok: Pödör Ferenc
Angol nyelvű feliratok: Ismeretlen szerző