2007-ban Bogár István halála után a zenekar vezetését lánya, Csáky-Bogár Rita vette át, a vezető karmester férje, Deák András lett. 2020-ig évente csupán néhány alkalommal adtak koncerteket. A COVID ideje alatt újragondolták a zenekarral kapcsolatos terveiket és elindították Keringővarázs koncertsorozatukat, mely mind a négy évszakban hatalmas sikert arat a RaM-ArT Színházban. A RaM-ArT Színház rezidens zenekaraként nagy szeretettel hívnak és várnak minden Strauss és Budapesti Strauss Zenekar rajongót május 25-én Keringővarázs - Tavasz címet viselő nagykoncertjükre, mely kiváló kikapcsolódást és felüdülést nyújt minden korosztály számára.
Csáky-Bogár Rita Budapesten született. 5 évesen kezdett hegedülni. 1982-ben került a Zeneakadémia előkészítő tagozatára, ahol Vermes Máriánál tanult. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Tanárképző Tagozatán 1992-ben diplomázott Gózon Kinga növendékeként. A diploma megszerzése után 1992-től 2021-ig a Duna Szimfonikus Zenekarban dolgozott, 1996-tól mint szólamvezető. 1986 óta alapító tagja a Budapesti Strauss Zenekarnak. 1993-ban létrehozta az Orchestra Femina-t, mely a Budapesti Strauss Zenekar női kamaraegyüttese.
2007 óta a zenekar művészeti vezetője és koncertmestereként ápolja a zenekar hagyományait.
Deák András Budapesten született.
A Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában zongora és zeneszerzés szakon végzett. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola kórusvezetői szakán 1983-ban Erdei Péter, majd 1986-ban a Kórodi András és Lukács Ervin nevével fémjelzett karmester szakon szerezte meg diplomáit. 1985-től 1991-ig a Salgótarjáni Szimfonikus Zenekar művészeti vezetője, 1991-től 2021-ig a Duna Szimfonikus Zenekar vezető karmesterként tevékenykedett, ez idő alatt 14 új mű ősbemutatója fűződött a nevéhez. 1995-ben a Magyar Televízió Ferencsik János Nemzetközi Karmesterversenyének döntőse volt. A 90-es évek második felétől számos rádió és tv felvételen irányította saját zenekara
mellett az InterOperett Lehár Zenekarát is.
2000-óta állandó vendégkarmestere az észak-amerikai kontinens újévi koncertsorozatának, a „Salute to Vienna”-nak. Az évek során dirigálta a Calgary Philharmonikusok-at, a Palm Beach Opera Zenekar-t, a Vancouver Opera Orchestra-t, a Baltimore Symphony-t, a Chicago Civic Opera Orchestra-t, a San Diego Symphony-t, a Philadelphia Symphony-t és a Chicago Philharmonic-ot is.
Vezényelt Finnországban, Szlovákiában, Németországban, Svájcban, Spanyolországban és Izraelben is.
A Budapesti Strauss Zenekart 2007-óta, mint vezető karmester vezeti tovább, emellett állandó dirigense a Vienna Mozart Orchestra-nak, több, mint 500 alkalommal dirigálta őket a híres bécsi Musikverein-ben, a Staatsoper-ben, valamint az együttes külföldi koncertjein: Mexikóban, Bulgáriában, Belorussziában, Ukrajnában, Lengyelországban, az USA-ban, Kanadában, Lettországban, Oroszországban, Kínában Portugáliában és Görögországban.
2014 óta a Vienna Strauss Philharmonic Orchestra vezető karmestere,az Oroszországban, a Balti államokban, Ukrajnában, Csehországban, Bulgáriában adott koncertjeinek száma meghaladja a 250-et.
Nemzetközileg is elismert művészi munkásságáért 2004-ben a Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével tüntették ki. A zenei ismeretterjesztésben és az új koncertlátogató közönség nevelésében játszott kiemelkedő szerepéért Zenekarával 2013-ban Gramofon zenei különdíjat, 2014-ben a kultúra és közművelődés terén kifejtett kiemelkedő tevékenysége elismeréseként
„Törökbálint kultúrájáért” díjat kapott